OOM i MPJ w Bydgoszczy  

 

                                           Udane Regaty Juniorów

 

  Z czterema medalami wrócili nasi zawodnicy z najważniejszych krajowych zawodów kategorii juniorów i juniorów młodszych, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów.

 Dwa złote medale zdobyła Adrianna Kąkol. Po dobrych startach w Mistrzostwach Świata, nasza zawodniczka była jedną z faworytek tych regat.  I nie zawiodła, zwyciężając pewnie na 500 i 200 metrów.

Do niecodziennej sytuacji doszło w finale wyścigu na 1 kilometr. Kilkadziesiąt metrów po starcie Ada uderza kajakiem w przeszkodę- dużą gałąź. Jest zmuszona do zatrzymania i wycofania kajaka, by uwolnić ster.  Jej kajak w pewnym momencie zaczął poruszać się w stronę startu!  Wyścig ukończyła na ostatniej, dziewiątej pozycji. Niezrozumiały w tej sytuacji jest brak reakcji sędziów rozjemców, którzy nie zwrócili uwagi na działania zawodniczki i korzystając z przysługującego im prawa, nie przerwali chwilę wcześniej rozpoczętego wyścigu.

  Doskonale w osadzie K2 spisały się juniorki młodsze Natalia Kurpan i Wiktoria Bierzało.  Po zeszłorocznym złocie na 3000 metrów, tym razem zdecydowanie, z dużą przewagą wygrały wyścig na 500 metrów. Dobrze, choć bez medalowych zdobyczy pokazały się w wyścigach jedynek na tym samym dystansie. Natalia, dzielnie walcząc, ukończyła zmagania na czwartej pozycji, Wiktoria na jedenastej, a młodsza z sióstr Kurpan, Asia, na czternastej.   Ta ostatnia świetnie poradziła sobie w wyścigu jedynek na 3000 metrów, kończąc zawody na siódmej pozycji.

  Czwarty medal w tych regatach to zdobycz dwójki juniorów w wyścigu na 5000 metrów, Jacka Piecha i Michała Małeckiego. Po ciężkim wyścigu i dużych emocjach panowie przypłynęli na trzeciej pozycji. Nie zawiedli również w wyścigach jedynek, awansując do finałów A. Najlepszy wynik uzyskał Jacek. W wyścigu na 200 metrów zajął piątą pozycję.

Z dobrej strony pokazali się startujący na jedynkach juniorzy młodsi, Kacper Adamus i Kacper Tyrała. W finałach B i wyścigu na 5000 metrów zajęli miejsca punktowane.

  Bydgoskie regaty okazały się rekordowe pod względem uzyskanych wyników, medali i punktów w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Słowa uznania i gratulacje dla całej drużyny KKW-29