Adrianna Kąkol, rocznik 2001, treningi kajakowe rozpoczęła w Kolejowym Klubie Wodnym 1929 w roku 2012  w wieku jedenastu lat. Po kilkuletnim systematycznym treningu, który początkowo łączyła z wyczynowym uprawianiem narciarstwa alpejskiego, przyszedł czas pierwszych znaczących wyników.  Sukcesy w rywalizacji krajowej osiągnęła już w kategorii wiekowej juniorek młodszych. W 2017 roku została mistrzynią Polski w olimpijskiej konkurencji K1 500 metrów.

 Udany dla Adrianny był rok 2018, pierwszy w kategorii wiekowej juniorek.  Z powodzeniem startuje w prestiżowych regatach Turniej Nadziei Olimpijskich. Z Mistrzostw Polski Juniorów wraca ze srebrnym medalem w wyścigu na tysiąc metrów. Dwukrotnie, na pięćset i pięć tysięcy metrów przypływa na czwartej pozycji. Te wyniki osiągała w rywalizacji ze starszymi koleżankami, co świadczy o dużym potencjale zawodniczki i dobrych perspektywach na rok kolejny.

 Rok 2019 to zdecydowana dominacja Adrianny w grupie kajakarek juniorek. W Regatach Eliminacyjnych Juniorów zwycięża zdecydowanie i zostaje powołana do reprezentacji na najważniejsze zawody międzynarodowe- Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Juniorów. Potencjał jaki posiada, daje jej możliwość startu w najbardziej prestiżowej, olimpijskiej konkurencji- wyścigu jedynek na pięćset metrów. W Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w czeskich Racicach Ada przypływa na czwartej pozycji, w rozegranych trzy tygodnie później Mistrzostwach Świata w rumuńskim Pitesti, zajęła miejsce szóste.

Podsumowaniem udanego sezonu są dwa złote medale w konkurencjach K1 200 i 500 metrów podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy.  

 W zbliżającym się kolejnym sezonie 2020 przed zawodniczką zostanie postawione zadanie kwalifikacji do reprezentacji młodzieżowej (grupa seniorek w wieku 19-23 lat) i udziału w regatach międzynarodowych tej kategorii wiekowej.

Znając jej potencjał i zaangażowanie, wierzymy że osiągnie zamierzone cele.

 Trudy treningu sportowego Adrianna Kąkol  łączy z nauką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu . We wrześniu 2019 roku rozpocznie ostatni rok nauki w tamtejszym Liceum.