Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Mistrzostwa Polski Juniorów

 

 

   Za nami najważniejsze zawody sezonu w krajowej rywalizacji juniorów (MPJ) i juniorów młodszych (OOM)  Tor Regatowy Malta okazał się dla naszej ekipy bardzo gościnny, a trzy zdobyte medale i wysokie miejsca w finałach to efekt całorocznej pracy naszych zawodników.

   Pierwszy dzień regat- piątek, to wyścigi juniorów i juniorów młodszych na dystansie 500 metrów. Do rywalizacji w kajakowych jedynkach stanęli Adrianna Kąkol, juniorka oraz Jacek Piech i Michał Małecki, juniorzy młodsi. Pewny awans całej trójki do finału A i ostatecznie wysokie miejsca w finale – Ada czwarte, Jacek piąte a  Michał siódme, potwierdził dobre przygotowanie do startów na tym dystansie.  Kolejny dzień zawodów- sobota, to wyścigi juniorek młodszych w jedynkach na 500 metrów oraz juniorów i juniorów młodszych na 1000 metrów.  Natalia Kurpan pokazała świetną dyspozycję zajmując w finale wyścigu juniorek młodszych szóstą lokatę. Dobrze wypadła Wiktoria Bierzało ostatecznie kończąc rywalizację w finale B na szóstej pozycji (sklasyfikowana na miejscu 15) Była to najliczniej obsadzona konkurencja tych regat, przeprowadzono pięć przedbiegów, a o awans do finałów zawodniczki walczyły w czterech półfinałach.

  Pierwszy medal tego dnia wywalczyła Ada w rywalizacji juniorek na 1000 metrów. Po zaciętej walce i ciekawym finiszu zakończyła wyścig na drugiej pozycji. Podczas dekoracji Ady i jej koleżanek, swój wyścig na 1000 metrów w dwójce kończyli Jacek i Michał. Po dobrym występie na pięćsetkę, dystans dwukrotnie dłuższy dał chłopcom medal brązowy. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w zawodach tej rangi Kacper Tyrała, kończąc rywalizację juniorów młodszych na 1000 metrów w finale B na siódmej pozycji (sklasyfikowany na miejscu 16)

   Ostatni dzień regat- niedziela, to wyścigi długodystansowe. Rywalizację rozpoczęły nasze juniorki młodsze Natalia i Wiktoria w wyścigu dwójek na 3000 metrów. Nasze zawodniczki prowadziły od startu i nie pozwoliły się wyprzedzić do linii mety. Złoty medal i tytuł mistrzyń Polski to największy sukces tej młodej osady. Ada wyścig juniorek na 5000 metrów skończyła na pozycji czwartej.

    Zawody okazały się bardzo owocne dla całej ekipy małopolskich klubów. W punktacji województw Małopolska zajęła piąte miejsce w klasyfikacji OOM i MPJ.

[Not a valid template]