Przed rozpoczęciem sezonu nasza sekcja kajakowa zaliczyła wyjątkowe wzmocnienie. Pomyślnie zakończyły się rozmowy z Polstyrem Człuchów dotyczące zmiany barw klubowych wychowanka tego Klubu Pawła Kaczmarka. Od sezonu 2019 Paweł będzie reprezentował barwy KKW-29.

Przypomnijmy sylwetkę zawodnika.

Pochodzi z Człuchowa w województwie pomorskim. Jest wychowankiem trenera Ryszarda Jękota, który po wyjeździe z Krakowa w latach 80-tych (był m.in. trenerem w KKW-29) założył w tym mieście sekcję kajakową. Treningi rozpoczął w roku 2005 w wieku 10 lat.

W chwili obecnej należy do grupy najbardziej utalentowanych polskich kajakarzy. Jego koronna konkurencja to wyścigi jedynek na 200 metrów, obecna w programie Igrzysk Olimpijskich. Jest wielokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Pierwszy międzynarodowy sukces Pawła to brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w 2013 roku.
Z powodzeniem startował również w osadzie K2 na 200 metrów, do igrzysk w Rio konkurencji olimpijskiej. Po raz pierwszy w 2014 roku razem z Grzegorzem Bierzało (KKW-29) W 2015 roku osada w tym składzie zdobyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata i złoty medal Mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej, a Paweł wyścig jedynek zakończył na drugiej pozycji. Od sezonu 2015 obydwaj zawodnicy ze swoich macierzystych klubów zostali wypożyczeni do klubu AZS-AWF Gorzów Wielkopolski.

Wielkim sukcesem Pawła zakończyła się krajowa rywalizacja o prawo startu w Mistrzostwach Świata Seniorów Mediolan 2015 i udział w tych zawodach. Będąc jednym z najmłodszych zawodników, zajął w finale wyścigu na 200 metrów siódme miejsce, dające Polsce kwalifikację do Igrzysk na tym dystansie. Była to jedyna kwalifikacja wywalczona przez polskiego kajakarza. Ostatecznie, po zwycięstwie w krajowych eliminacjach 2016 roku Paweł reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. W zawodach wystartował również Rafał Rosolski, który skorzystał z zaproszenia ICF.

Paweł wybrał Kraków i nasz klub na kontynuację swojej sportowej kariery. Również osobiście związał się z naszym miastem. Stąd, a konkretnie z podkrakowskiego Kaszowa pochodzi jego żona Kasia. My, doceniając decyzję Pawła postaramy się zapewnić mu takie warunki przygotowań , by w pełni mógł skupić się na treningach i startach w zawodach. Do współpracy zapraszamy sponsorów i darczyńców, którzy zechcieliby wesprzeć nas w tym zadaniu.

Przed polską reprezentacją kajakarzy niezwykle ważny okres. Już w maju eliminacje krajowej czołówki, Puchary, i wreszcie sierpniowe Mistrzostwa Świata będące pierwszą kwalifikacją olimpijską. I właśnie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 tym razem wydają się ważniejsze niż medale i tytuły. Zważywszy na poziom światowego kajakarstwa, nie będzie to łatwe zadanie.
Ostatnia pula miejsc do Igrzysk zostanie rozdana po drugim Pucharze Świata w roku olimpijskim. Oby udział naszych zawodników w tej kwalifikacji nie był konieczny.