Trwa sezon przygotowawczy Kadry Narodowej kajakarzy klasycznych do nowego sezonu. Dwie najważniejsze imprezy tego roku to I Igrzyska Europejskie w Baku i Mistrzostwa Świata w Mediolanie. W tych drugich zawodach nasi reprezentanci powalczą o olimpijskie kwalifikacje do Rio.

 

Dla Anny Włosik to drugi sezon w grupie seniorek. W grudniu zeszłego roku dziewczyny trenowały we włoskim Livigno. Początek stycznia spędziły w Jakuszycach, gdzie dominowała praca nad wytrzymałością ogólną i siłą. Pod koniec miesiąca przeniosły się do portugalskiego Montebello by pracować nad techniką wiosłowania, wytrzymałością i siłą specjalną. Trener kadry Tomasz Kryk nie ukrywa, że przed zawodniczkami ciężki sezon, ale podkreśla pełne zaangażowanie i zapał panujący w grupie.

 

Po rocznej przerwie do reprezentacji został powołany Grzegorz Bierzało.

Kadra polskich kajakarzy pod okiem nowego trenera koniec roku spędziła na obozie w Portugalii. Nowy rok rozpoczęli od zgrupowania w Szklarskiej Porębie a w lutym wyjeżdżają na rozpływanie do włoskiej Sabaudii.

Ten rok dla Grześka będzie szczególnie wymagający. Od października ubiegłego roku rozpoczął naukę w gorzowskiej AWF. Na mocy porozumienia klubów w trakcie studiów będzie reprezentował barwy AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

 

Luty 2015

{phocagallery view=category|categoryid=108|limitstart=0|limitcount=0}

źródło Women’s Polish Canoe Team