Po świetnych występach naszych zawodników w poprzednich zawodach, z dużymi nadziejami jechaliśmy do stolicy Wielkopolski. I choć ostatecznie nie udało się zdobyć medalu, kolejne zawody możemy zaliczyć do bardzo udanych. Rozpoczęła Adrianna Kąkol. Po swoim sukcesie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży- złotym na pięćset i brązowym medalu na trzy tysiące metrów, tym razem Ada wystartowała w wyścigu seniorek na dystansie tysiąca metrów. Będąc najmłodszą zawodniczką rywalizacji popłynęła bez kompleksów, kończąc wyścig na ósmej pozycji. Przed Adą kolejne wyzwanie- konsultacja w Wałczu i wyjazd z reprezentacją na Puchar Nadziei Olimpijskich w Racicach.

  Bardzo liczyliśmy na dobry występ naszych młodziczek, tym bardziej że zdobyły już medale- złote- w regatach ogólnopolskich. Tym razem najwięcej emocji dostarczył występ Natalii Kurpan, która do ostatnich metrów walczyła o miejsce na podium. Zabrakło bardzo niewiele, za niezwykłą ambicję i walkę do końca zawodniczce należą się duże brawa. Młodsza z sióstr, Asia Kurpan też może zaliczyć swój występ do udanych. W bardzo licznej grupie kajakarek rocznika 2004 zajęła jedenaste miejsce.  Duże możliwości i potencjał pokazała Wiktoria Bierzało, kończąc wyścig na siedemnastej pozycji.

  Drugi dzień zawodów to wyścigi młodzików w osadach. Natalia razem z Wiktorią  kończą regaty na czwartej pozycji, dwójka chłopców Kacper Tyrała i Kacper Adamus na miejscu trzynastym.

 

  Dwójka seniorów- Grzegorz Bierzało i Dawid Mulik. Grzegorz doskonale rozpoczął ten sezon. Po indywidualnych przygotowaniach pokazał znakomitą dyspozycję podczas wiosennej konsultacji w Wałczu. Ostatecznie jednak nie zdobył miejsca w reprezentacji z powodu słabszej dyspozycji podczas regat eliminacyjnych. Dawid Mulik, ubiegłoroczny junior, po raz pierwszy startuje w regatach seniorów. Panowie popłynęli w osadzie K2 na pięćset i dwieście metrów. Awans do finałów tych konkurencji to sukces tej osady, tym bardziej że Grzegorz długo leczył kontuzję ręki po urazie na lipcowym obozie przygotowawczym.

  

   Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzików zakończone. Kolejne starty naszych zawodników już za dwa tygodnie 15-17.09. w Augustowie i czeskich Racicach.

 

foto A. Tylek