W sobotę i niedzielę 21-22.10.  Szczawnica i Krościenko były areną kolejnej konfrontacji górali i klasyków czyli Mistrzostw Polski w kajakowym Zjeździe.

Po raz pierwszy trasa  została poprowadzona z przystani klubu Pieniny w Szczawnicy do Krościenka za pole biwakowe, z efektownym końcowym odcinkiem o znacznym stopniu trudności.

   KKW-29 wystawiło w tym roku sześcioosobową ekipę z doświadczoną Anną Kudła i debiutującymi w zawodach juniorami rocznika 2002. Bardzo udane zawody zaliczyła Adrianna Kąkol. To już jej czwarty w sezonie medal w krajowych regatach. Po brązowym w  kajakowym maratonie, złotym i brązowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, przyszedł czas na srebro. Ostatecznie Ada straciła do zwyciężczyni zaledwie 0,16 sek. 

Po macierzyńskiej przerwie do zawodów stanęła Anna Kudła która wystartowała pod panieńskim nazwiskiem Włosik. (Przypomnijmy, że we wrześniu odbył się ślub i przyjęcie weselne Ani i Michała na klubowej przystani.)  I choć tym razem rywalki okazały się za silne, Ania  nie kryła zadowolenia ze startu w zawodach

Dobry występ zaliczyli juniorzy młodsi Jacek Piech i Michał Małecki. Startując w grupie juniorów (cztery roczniki) i będąc najmłodszymi w stawce, zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Razem z Dawidem Mulikiem na wysokiej piątej pozycji zakończyli start w drużynowej konkurencji K1x3

   Zawody w Zjeździe zakończyły sezon startowy. Przed grupą okres przygotowań do kolejnego sezonu. Ada Kąkol spędzi go w Wałczu, gdzie od października rozpoczęła naukę i treningi w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a pozostali zawodnicy na obiektach klubowych.  Wszystkim życzymy dużo zdrowia, zapału do pracy, a w przyszłym roku wielu sportowych sukcesów.