Gorzów Wielkopolski 8-9.07. 2017

 

 

   Zawody w Gorzowie przejdą do historii jako prawdziwy popis naszych młodych zawodniczek. Świetną passę rozpoczęła Natalia Kurpan startująca w wyścigu młodziczek na dystansie 8,4 km.  Jej zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwilę, zwyciężyła pewnie z dużą przewagą nad kolejną zawodniczką.

  Zdecydowanie więcej emocji i walkę do ostatnich metrów dostarczył  wyścig młodziczek w kajakowych dwójkach. Joasia Kurpan nie chciała być gorsza od siostry, razem z Wiktorią Bierzało zwyciężyły, a o sukcesie zdecydowała przenoska i dobry finisz po zejściu na wodę. Trzeci z medali wywalczonych w Gorzowie to zasługa Ady Kąkol, która walczyła w wyścigu juniorek młodszych na dystansie 12, 4 km. Tu również nie zabrakło emocji i trudnych momentów po wywrotce zawodniczki na przenosce. Ostatecznie po ambitnym pościgu za rywalkami Ada wróciła z zawodów z medalem brązowym.  Z dobrej strony pokazała się dwójka młodzików Kacper Adamus i Kacper Tyrała. W licznej stawce zawodników zajęli wysokie szóste miejsce.

 Zawody w kajakowym maratonie to ostatni sprawdzian przed najważniejszymi zawodami młodych zawodników – Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży i Mistrzostwami Polski Młodzików.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”138″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]